Dobry Plan


“Lepiej realizować dobry plan, niż w nieskończoność poszukiwać najlepszego”
Nie pamiętam, kto jest autorem tego cytatu, ale od jakiegoś czasu cytat ten ciągnie się za mną. Sam od wielu lat poszukiwałem planu na swoje życie; jak inwestować, jak się odżywiać, jakie hobby jest dla mnie dobre, jak realizować marzenia, jak dobierać marzenia, czy są one na pewno moje, itd, itd..

Czy mam na nie odpowiedzi? Nie na na wszystkie, ale ciągle szukam.

Stąd przyszedł pomysł na blog. Chciałbym mieć miejsce, w którym przelewam swoje myśli, doświadczenia i efekty z podążania wybraną przeze mnie drogą. Chcę móc do nich wracać, rozwijać je i sprawdzać po jakimś czasie, czy moje decyzje były słuszne. A jeśli nie były - to reagować i je zmieniać. Wszak tylko krowa zdania nie zmienia.

O czym będzie ten blog? Pierwszy akapit zdradził wiele. Nie chcę pisać tylko o finansach. Cóż z tego, że człowiek może być bogaty, jeśli wygląda jak beczka? Problemy zdrowotne nie pozwolą na pełne cieszenie się z życia, a uprawianie sportu nie powinno zabierać czasu przynależnego rodzinie.

Będzie o drodze. Drodze mojej - Kowala. Droga ta będzie prosta, ale niełatwa. Ale jak to, zapyta dociekliwy? Taka jest właśnie droga pod górę. Wymaga wysiłku i niezbaczania ze ścieżki. Podążanie za wyznaczoną ścieżką jest łatwe, ale męczące. Bez planowania, celu i zamierzonego odpoczynku, dotarcie na szczyt może być nieosiągalne.

Wczorajsza droga, którą Kowal dzielnie przemierzył

Będzie o wolności finansowej, inwestowaniu (tego będzie pewnie za dużo), rodzinie, wartościach, sporcie, stoicyzmie, minimalizmie i wszystkim tym, co pomaga mi w życiu. O tym jak zostać kowalem własnego losu.

Mam nadzieję, że nie będzie też za sztywno ;)

Komentarze